Nabór na pacemakerów 36. Toruń Maraton 2018 został zakończony! Poniżej prezentujemy sylwetki osób, które będą pomagać swoim kolegom z trasy w pokonaniu dystansu maratońskiego w założonym tempie.

 

Artur z Łodzi

Moja historia z maratonami rozpoczęła się w 2014 roku od Silesia Marathonu. Obecnie mam za sobą kilkanaście startów z rekordem życiowym 02:58. Oprócz tego brałem również udział w triathlonie i ultramaratonie. Miałem okazję być pacemakerem w Toruniu w 2016, także znam już trochę to miasto. Wolny czas spędzam na podróżach, tańcu towarzyskim, nauce języków, bieganiu oraz przygotowaniach do obrony doktoratu.

 

Andrzej z Olsztyna

Biegam od wielu lat. Mam ukończone kilkadziesiąt maratonów jak i ultra. Jako pacemaker prowadziłem kilkanaście razy. Moja taktyka: Początek wolniejszy do 8 km. Następnie wyrównuję do około 13 km, a potem równo tempem aż do końca czyli 5:19 na kilometr. Pod górkę wolniej, z górki szybciej.

 

Łukasz z Tych

Biegam amatorsko od ponad 20 lat zaczynając jako 15-minutowy truchtacz. Obecnie na swoim koncie mam zaliczonych ponad 70 maratonów z najlepszym czasem 03:08, zaliczoną Koronę Maratonów Polskich, 12 biegów ultra oraz całe mnóstwo różnych krótszych biegów ulicznych, które przestałem już zliczać. W Toruniu pobiegnę pierwszy raz. Mój plan to równe tempo 5:20 min/km.

 

Marek z Włocławka

Moje doświadczenie biegowe to 3 maratony (Warszawa-3 godz 47 min; Toruń -3 godz. 31 min; Łódż-3 godz. 43 min). Startowałem wiele razy w półmaratonach i w wielu biegach na krótkich dystansach. Moja taktyka jest prosta, utrzymać równy krok biegowy by grupa, którą poprowadzę nie traciła siły w nie równym tempie oraz wszelkie podpowiedzi odnośnie biegu. Moja przygoda biegowa trwa od 3 lat choć od prawie dwóch dekad jeżdżę na rowerze szosowym i to sport – to od lat mój sposób na spędzanie wolnego czasu.

 

Marek z Janowa

Doświadczenia z prowadzenia grupy nie mam, ale z wielka przyjemnością podejmę się tego wyzwania :). Jestem komunikatywny, rozmawiam z biegaczami, motywuje  na trasie, jestem miły i sympatyczny :). Moje wyniki maratońskie to od 3h 42 min 06 sek Torun 2017 do 3,45 inne, wiec na czas 4,15 to będzie dla mnie wielka frajda biec.

 

Ania z Tych

Biegać zaczęłam 10 lat temu niedługo po tym jak rzuciłam palenie. Moje treningi bardzo szybko ewoluowały w długie, kilkugodzinne wybiegania. Pierwszy maraton przebiegłam w Krakowie w 2013r. a 2 lata później zdobyłam Koronę Maratonów Polskich. Na chwilę obecną mój dorobek biegowy to 15 przebiegniętych maratonów i 9 ultramaratonów. Planuję biec równym tempem 6:24min/km.

 

Grzegorz ze Szczecina

Jako zając0pacemaker będę prowadzić Was na czas 4.30 mogę zapewnić, że poprzez krew, ból, łzy osiągniemy zamierzony cel, jakim będzie celebrowanie zwycięstwa na Toruń Maratonie. Zapraszam pod balonik mocy :).

 

Szymon z Torunia

Mam na swoim koncie 3 maratony, kilkanaście pólmaratonów i wiele innych mniejszych biegów. Udało mi się także ukończyć kilka triathlonów na różnych dystansach. Bieganie jest moją pasją, chociaż równie bardzo uwielbiam pływanie. Staram się biegać jednostajnym tempem, co mam nadzieję przypasuje biegaczom, którzy będą chcieli biec w naszej grupie. Postaram się biec jak już wyżej wspomniałem w miarę jednostajnym tempem, ponieważ z doświadczenia wiem, że gwałtowne różnice prędkości męczą zdecydowanie bardziej. Na podbiegach pewnie minimalnie chciałbym przyspieszyć, aby potem na zbiegu grupa sobie odpoczęła. Tak, jak większość pacemakrów, ale to jeszcze do uzgodnienia z biegaczami, będę planował biec z pół do minuty zapasu, aby na końcówkę biec tym samym tempem,  zamiast przyspieszać, żeby tylko zmieścić się w limicie.

 

Tomek z Janowca Wielkopolskiego

Po zdobyciu Korony Półmaratonów i Maratonów w 2017 roku chciałbym pomóc „mniej doświadczonym” biegaczom w osiągnięciu mety w upragnionym czasie. Plan na maraton to: pobiec równym tempem z krótkimi postojami na punktach odżywczych i zarażać dobrym humorem podczas biegu.

 

Przemek z Piły

Od kilkunastu lat biegam dla przyjemności, a od 6 uczestniczę w „rywalizacji” z innymi miłośnikami biegania. Bieganie tak jak wielu znajomych staram się łączyć ze zwiedzaniem , często zabierając na biegi całą rodzinę. W tym roku udało mi się wystartować w jednym z biegów na 10 km z moim 16 letnim synem [ jeszcze udało mi się z nim wygrać, kto wie jak będzie za rok}.  Do tej pory uczestniczyłem w 7 maratonach Poznań, Dębno, Wrocław, Gdynia, Maraton Warszawski, Orlen Maraton, Łódź,  wszystkie  szczęśliwie ukończyłem i świetnie się bawiłem. Chciałbym, aby ta dobra zabawa była też udziałem innych biegaczek i biegaczy, a ja chętnie będę w tym im pomagał. Taktyka prowadzenia grupy to przede wszystkim pomoc w biegu od startu do mety w świetnym humorze, założonym czasie, dobrej kondycji i z miłymi wspomnieniami, które zostaną na długo, tak jak u mnie, gdy biegłem swój pierwszy maraton. Nigdy nie biegłem w Toruniu, więc dla mnie to też będzie fajna przygoda. Już nie mogę się doczekać 🙂

Kategorie: Aktualności

Powiązane Posty

Aktualności

Szybka trasa Toruń Maraton 2018!

Łagodny profil trasy i wyjątkowo dobre warunki atmosferyczne sprzyjały szybkiemu bieganiu podczas Toruń Maraton 2018. Wielu uczestników zarówno półmaratonu, jak i maratonu, wróciło  z grodu Kopernika do swych domów nie tylko ze słodkimi piernikami, ale Czytaj więcej…

Aktualności

Galerie zdjęć

Pierwsze ujęcia – kliknij TUTAJ! W oczekiwaniu na start – kliknij TUTAJ! Start i rozgrzewka – kliknij TUTAJ! Ujęcia z trasy – cz. 1 – kliknij TUTAJ! Ujęcia z trasy – cz. 2 – kliknij Czytaj więcej…

Aktualności

Nieoficjalne wyniki

W 36. edycji Toruń Maraton 2018 łącznie wzięło udział niemal 1100 os. Bieg na dystansie maratonu ukończyło 514 os., półmaratonu 355 os. oraz biegi dla dzieci i młodzieży ok. 200 młodych entuzjastów aktywności fizycznej. Nieoficjalne Czytaj więcej…