BIURO ZAWODÓW

Biuro Zawodów 36. Toruń Maraton będzie zlokalizowane na parterze lobby hali Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 w Toruniu (wejście od strony kas biletowych). Weryfikacja i wydawanie pakietów startowych uczestnikom maratonu, półmaratonu i biegów dla dzieci odbędzie się 27 października 2018 r. (SOBOTA) w godz. 10:00-21:00.

Uwaga: Po 21 października 2018 r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Jest jeszcze możliwość dodatkowych zapisów w Biurze Zawodów. Liczba dodatkowych miejsc na dystansie maratonu i półmaratonu jest bardzo ograniczona.

W maratonie i półmaratonie w ramach 36. Toruń Maraton prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 18 lat.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika. Szczegóły – TUTAJ!

 

STREFA EXPO

W godzinach pracy Biura Zawodów dostępne będą stoiska m.in. z kompleksowym wyborem suplementów i odzieży dla biegaczy.

INFORMATOR IMPREZY do pobrania TUTAJ!

 

TEST NA HCV – prosty krok do zdrowia!

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę wszyscy uczestnicy Toruń Maraton będą mogli bezpłatnie przebadać się pod kątem przeciwciał anty-HCV. Obok Biura Zawodów znajdować się będą 3 kompleksowo wyposażone stanowiska obsługiwane przez wykwalifikowany personel medyczny. Badanie odbywać się będzie w sterylnych warunkach przy pomocy kasetowych testów diagnostycznych, które diagnozują krew pobraną z opuszka palca. Wynik dostępny jest po ok. 3 minutach. Więcej informacji TUTAJ!

Start i meta zlokalizowane będą przed Areną Toruń na ul. Bema 73-89

TRASA MARATONU I PÓŁMARATONU – kliknij TUTAJ!

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU – kliknij TUTAJ!

 

PARKINGI

W niedzielę parkingi w Toruniu są bezpłatne, jednak ich liczba jest ograniczona, zwłaszcza w centrum miasta. Za okazaniem numeru startowego biegacze będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej.

 

BEZPŁATNY NOCLEG

Zakwaterowanie osób, które zgłosiły chęć bezpłatnego noclegu odbędzie się w 27 października 2018 r. (SOBOTA) w godz. 17:00-20:30 w recepcji Hotelu Meeting przy ul. Bema 73-89. Weryfikacja zgłoszonych osób na bezpłatny nocleg nastąpi za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

 

PASTA PARTY

Strefa gastronomiczna z Pasta Party będzie zlokalizowana na parterze lobby Areny Toruń  (obok Biura Zawodów) przy ul. Bema 73-89 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 27 października 2018 r. w godz. 16:00-20:30. Osoby, które wykupiły dostęp do Pasta Party otrzymają w Biurze Zawodów stosowny talon. UWAGA: jeżeli osoba obsługująca stanowisko Biura Zawodów nie przekaże talonu prosimy o upomnienie się o niego.

 

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE I DEPOZYT

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji oraz depozytu znajdować się będzie w hali treningowej ARENY TORUŃ (wejście naprzeciwko Kauflandu oraz od strony parku). Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na bieżni bocznej. Depozyt będzie czynny w godz. 7:00-15:30.

 

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:

 • strefa CZERWONA (maraton: 02:10:00-03:29:59, półmaraton: 01:05:00-01:44:59)
 • strefa NIEBIESKA (maraton: 03:30:00-04:00:00, półmaraton: 01:45:00-02:00:00)
 • strefa ZIELONA (maraton: > 04:00:00, półmaraton: > 02:00:00)

PACEMAKERZY

Pacemakerzy 36. Toruń Maraton 2018 będą pomagać swoim kolegom z trasy w pokonaniu dystansu maratonu w założonym tempie od 5 do 3 godzin i 30 min. Sylwetki pacemakerów zaprezentowane zostały TUTAJ!

 

PUNKTY ODŻYWCZE  I PRZENOŚNE UBIKACJE NA TRASIE

Maraton

 • 4 km: woda
 • Ok. 9 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 16 km: woda, banany, czekolada
 • 20 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 25 km: woda, banany, czekolada
 • 30 km: woda, izotonik, banany, czekolada
 • Ok. 33,5 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 39 km: woda, banany, czekolada

 

Półmaraton

 • 4 km: woda
 • Ok. 9 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • Ok. 12,5 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 18 km: woda, banany, czekolada

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza będzie zabezpieczona medycznie przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej NZOZ „RATUJ”. Nad bezpieczeństwem biegaczy będą czuwać 4 karetki oraz motor z ratownikiem medycznym z AED. Punkt pomocy medycznej zlokalizowany będzie w namiocie medycznym przy start/meta.

 

POSIŁEK REGENERACYJNY PO BIEGU

Strefa gastronomiczna będzie zlokalizowana w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku). Poczęstunek będzie wydawany w dniu 29 października 2018 r. (niedziela) w godz. 10:15-15:00.

 

GRAWEROWANIE MEDALU

Po przekroczeniu linii mety (maratonu, półmaratonu, biegów dla dzieci), w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku) przy stanowisku Grawer BUS będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. UWAGA: osoby, które zapłaciły za grawer podczas rejestracji nie ponoszą dodatkowych kosztów – grawer uzyskują na podstawie podania przy stanowisku swojego imienia i nazwiska.

 

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!

Kategorie: Aktualności

Powiązane Posty

Aktualności

Szybka trasa Toruń Maraton 2018!

Łagodny profil trasy i wyjątkowo dobre warunki atmosferyczne sprzyjały szybkiemu bieganiu podczas Toruń Maraton 2018. Wielu uczestników zarówno półmaratonu, jak i maratonu, wróciło  z grodu Kopernika do swych domów nie tylko ze słodkimi piernikami, ale Czytaj więcej…

Aktualności

Galerie zdjęć

Pierwsze ujęcia – kliknij TUTAJ! W oczekiwaniu na start – kliknij TUTAJ! Start i rozgrzewka – kliknij TUTAJ! Ujęcia z trasy – cz. 1 – kliknij TUTAJ! Ujęcia z trasy – cz. 2 – kliknij Czytaj więcej…

Aktualności

Nieoficjalne wyniki

W 36. edycji Toruń Maraton 2018 łącznie wzięło udział niemal 1100 os. Bieg na dystansie maratonu ukończyło 514 os., półmaratonu 355 os. oraz biegi dla dzieci i młodzieży ok. 200 młodych entuzjastów aktywności fizycznej. Nieoficjalne Czytaj więcej…