BIURO ZAWODÓW

Biuro Zawodów 37. Toruń Maraton będzie zlokalizowane na parterze lobby hali Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 w Toruniu (wejście od strony kas biletowych). Weryfikacja i wydawanie pakietów startowych uczestnikom maratonu, półmaratonu i biegów dla dzieci odbędzie się 26 października 2019 r. (SOBOTA) w godz. 14:00-21:00. W niedzielę biuro zawodów nie będzie czynne.Uwaga: Dnia 21 października 2019 r. internetowa lista startowa została zamknięta. Przyznane numery startowe są na dostępne TUTAJ oraz będą wysłane za pomocą indywidualnych wiadomości SMS na dzień przed otwarciem biura zawodów. Jest jeszcze możliwość dodatkowych zapisów w Biurze Zawodów tylko na dystans maratonu i biegów dla dzieci. Liczba dodatkowych pakietów jest bardzo ograniczona.

W maratonie i półmaratonie w ramach 37. Toruń Maraton prawo startu mają wyłącznie te osoby, które w dniu rozgrywania imprezy ukończą 18 lat.

Istnieje możliwość odbioru pakietu startowego w imieniu innego zawodnika. Szczegóły – TUTAJ!

 

STREFA EXPO

W godzinach pracy Biura Zawodów dostępne będą stoiska m.in. z kompleksowym wyborem suplementów i odzieży dla biegaczy.

 1. Stanowisko TRISTYLE (Facebook)

Poza szerokim asortymentem suplementów przy stanowisku dostępne będą także skarpetki popularnej, polskiej marki Nessi oraz inne gadżety biegowe: czapki, daszki, sznurowadła elastyczne.

2. Stanowisko ADRUNALINE (Facebook)

Na biegaczy będą czekać koszulki i bluzy z brandingiem imprezy, a także inna odzież biegowa i casualowa. Dodatkowo przy stanowisku będą możliwe do zakupu inne gadżety z logo naszej imprezy.

3. Stanowisko EUROBUT (Facebook)

Na biegaczy będą czekać skarpety oraz opaski kompresyjne firmy Royal Bay, a także czapki biegowe oraz casualowe firmy Hauer.

4. Stanowisko NASTOPY.PL (Facebooku)

Przy stanowisku na biegaczy będą czekać skarpety i bielizna biegowa.

 

PROGRAM

Start i meta zlokalizowane będą przed Areną Toruń na ul. Bema 73-89

TRASA MARATONU – kliknij TUTAJ!

TRASA PÓŁMARATONU – kliknij TUTAJ!

ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU – kliknij TUTAJ!

 

STREFY CZASOWE

Numery startowe na dystans maratonu i półmaratonu będą różniły się kolorem oznaczającym strefę, zgodnie z podziałem:

 • strefa CZERWONA I (maraton: 02:10:00-03:29:59, półmaraton: 01:05:00-01:44:59)
 • strefa GRANATOWA II (maraton: 03:30:00-04:00:00, półmaraton: 01:45:00-02:00:00)
 • strefa ZIELONA III (maraton: > 04:00:00, półmaraton: > 02:00:00)

 

PARKINGI

W niedzielę parkingi w Toruniu są bezpłatne (poza parkingiem przy ARENIE TORUŃ), jednak ich liczba jest ograniczona, zwłaszcza w centrum miasta. Za okazaniem numeru startowego biegacze będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej. Torunianom i nie tylko, polecamy dotrzeć na start biegów i do miasteczka biegowego środkami komunikacji miejskiej.

UWAGA: Od 1 października 2019 r. parking przy Arenie Toruń jest płatny siedem dni w tygodniu, czyli także w niedzielę!

 

BEZPŁATNY NOCLEG

Zakwaterowanie osób, które zgłosiły chęć bezpłatnego noclegu odbędzie się w 26 października 2019 r. (SOBOTA) w godz. 17:00-20:30 w recepcji Hotelu Meeting przy ul. Bema 73-89. Weryfikacja zgłoszonych osób na bezpłatny nocleg nastąpi za okazaniem dowodu osobistego lub innego dokumentu tożsamości.

 

PASTA PARTY

Strefa gastronomiczna z Pasta Party będzie zlokalizowana na parterze lobby Areny Toruń  (obok Biura Zawodów) przy ul. Bema 73-89 w Toruniu. Poczęstunek będzie wydawany w dniu 26 października 2019 r. w godz. 16:00-20:30. Osoby, które wykupiły dostęp do Pasta Party otrzymają w Biurze Zawodów stosowny talon. UWAGA: jeżeli osoba obsługująca stanowisko Biura Zawodów nie przekaże talonu prosimy o upomnienie się o niego.

 

SZATNIE, UBIKACJE, PRYSZNICE I DEPOZYT

Lokalizacja szatni, pryszniców, ubikacji oraz depozytu znajdować się będzie w hali treningowej ARENY TORUŃ (wejście naprzeciwko Kauflandu oraz od strony parku). Rzeczy osobiste można zapakować w worek, który zawodnicy otrzymają w pakietach startowych, a następnie zostawić w depozycie zlokalizowanym na bieżni bocznej. Depozyt będzie czynny w godz. 7:00-15:30.

Dodatkowe ubikacje będą dostępne w lobby hali Areny Toruń w miejscu Biura Zawodów (wejście od strony kas biletowych).

Przenośne ubikacje będą także w strefie startu/mety.

 

MASAŻ I POMIARY ZDROWOTNE PO BIEGU

Przedstawiciele Stowarzyszenie Hospicjum Światło po biegach będą świadczyć bezpłatną usługę masażu oraz realizować pomiary poziomu cukru i ciśnienia. Stanowiska z masażem będą ulokowane w hali bocznej Areny Toruń obok strefy depozytu.

Obraz może zawierać: 1 osoba, siedzi, tabela i w budynku

 

PACEMAKERZY

 

PUNKTY ODŻYWCZE  I PRZENOŚNE UBIKACJE NA TRASIE

Maraton

 • 4 km: woda
 • Ok. 9 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 16 km: woda, banany, czekolada
 • 20 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 25 km: woda, banany, czekolada
 • 30 km: woda, izotonik, banany, czekolada
 • Ok. 33,5 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 39 km: woda, banany, czekolada

 

Półmaraton

 • 4 km: woda
 • Ok. 9 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • Ok. 12,5 km: woda, izotonik, pastylki Dextro, TOI-TOI
 • 18 km: woda, banany, czekolada

 

ZABEZPIECZENIE MEDYCZNE

Impreza będzie zabezpieczona medycznie przez niepubliczny zakład opieki zdrowotnej NZOZ „RATUJ”. Nad bezpieczeństwem biegaczy będą czuwać 4 karetki oraz motor z ratownikiem medycznym z AED. Punkt pomocy medycznej zlokalizowany będzie w namiocie medycznym przy start/meta.

 

POSIŁEK REGENERACYJNY PO BIEGU

Strefa gastronomiczna będzie zlokalizowana w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku). Poczęstunek będzie wydawany w dniu 27 października 2019 r. (niedziela) w godz. 10:15-15:00.

 

GRAWEROWANIE MEDALU

Po przekroczeniu linii mety (maratonu, półmaratonu, biegów dla dzieci), w hali treningowej Areny Toruń przy ul. Bema 73-89 (wejście na przeciwko Kauflandu lub od strony parku) przy stanowisku Grawer BUS będzie istniała możliwość wygrawerowania na medalu osiągniętego czasu oraz imienia i nazwiska (koszt grawera to 20 zł), tak by stał się on wyjątkową pamiątką, a równocześnie mobilizacją do stawiania sobie kolejnych, biegowych celów. UWAGA: osoby, które zapłaciły za grawer podczas rejestracji nie ponoszą dodatkowych kosztów – grawer uzyskują na podstawie podania przy stanowisku swojego imienia i nazwiska.

 

Drodzy biegacze, życzymy Wam znakomitych rezultatów sportowych

oraz udanego pobytu w grodzie Kopernika!

Kategorie: Aktualności

Powiązane Posty

Aktualności

Śledź wyniki LIVE biegaczy!

Wyniki LIVE dostępne TUTAJ!

Aktualności

Utrudnienia w ruchu kołowym

W związku z organizacją imprezy 37. Toruń Maraton 2019 w dniu 27 października 2019 r. (niedziela) wystąpią następujące utrudnienia w ruchu kołowym: Ul. Bema – pas jezdni przy Arenie Toruń będzie zamknięty „na sztywno” od Czytaj więcej…

Aktualności

TORIMPEX Sponsorem Toruń Maraton 2019!

Miło nam poinformować, że wśród naszych Partnerów jest sieć toruńskich sklepów Torimpex. Zdradzamy, że nasz sponsor ufundował m.in. smakołyki dla wszystkich dzieci, które przekroczą linię mety podczas biegów młodzieżowych oraz paczki-niespodzianki dla najszybszych młodych biegaczy i Czytaj więcej…